Одеська психлікарня була оброблена протизаймистою сумішшю: причина займання – умисні дії людини

Пожежа на території психіатричної лікарні в Одесі почалася близько 10 вечора, у відділенні, де перебували ветерани Другої Світової та афганської воєн. Понад півсотні пацієнтів саме вкладалися спати. Усі літні люди. Із персоналу на зміні були медсестра та дві санітарки. Раптом палати затягло димом, а полум’я сягало кількох метрів заввишки.

Про це йдеться у сюжеті інформаційного проекту «Перші про головне» на телеканалі ZIK.

«Підрозділи ДСНС прибули через 6 хвилини, але вже 300 квадратів було охоплено полум’ям. Воно дійшло до даху», – каже перший заступник начальника Головного управління ДСНС в Одеській області Вадим Шулюк.

До приїзду рятувальників медики самостійно виводили хворих із охопленого полум’ям приміщення. Та врятувати усіх не вдалося. У вогні загинуло четверо – медсестра та троє пацієнтів. Згодом у лікарні померло ще двоє постраждалих, які надихалися чадного газу. Стан іще двох медики стабілізували. Пожежу загасили близько опівночі.

«Причина пожежі, за попередніми даними, це дії людини. Тобто занесення стороннього джерела запалювання. Вона не пов’язана з несправністю якогось обладнання», – запевнив заступник директора департаменту ДСНС Руслан Буханець.

Коли полум’я приборкали, у кабінетах керівників відбулись обшуки. Правоохоронці вилучили документи щодо стану систем пожежної безпеки. Працівники запевняють: приміщення були оброблені протизаймистою речовиною.

«Всі дерев’яні конструкції, зокрема і горище, були оброблені. Є навіть акти оброблення. Крім того, спрацювала сигналізація», – запевнив лікар Центру психічного здоров’я міста Одеси Анатолій Волощук.

Як у закладі справи з протипожежною системою, востаннє перевіряли лише два місяці тому. Недоліки, які виявили, керівництво усувало, розповіли у Держслужбі з надзвичайних ситуацій. Для персоналу провели навчання, як діяти у випадку пожежі.

«Буде проводитися робота по встановленню, як працювала пожежна сигналізація, чи був виклик на пульт ДСНС. Крім того, ми знаємо, що нещодавно тут ремонтували і встановлювали сигналізацію. Перевіримо, чи є договори, чи були дотримані заходи протипожежної безпеки», – розповів прокурор Одеської області Олег Жученко.

Кримінальне провадження відкрили за статтею про навмисне вбивство. Евакуйованих пацієнтів розмістили до інших відділень психлікарні та медзакладів. Завтра на Одещині день жалоби за загиблими.

Нагадаємо, після пожежі в Одеській психіатричній лікарні досі залишаються госпіталізованими 5 осіб.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *